Przygody czas zacząć

Zauważyliście już zapewne, że na stronie możecie znaleźć artykuły o tworzeniu postaci, o tym jak ją odgrywać i jak stać się lepszym graczem. Czytaliście o tym co to jest RPG i jesteście chętni by zacząć, ale nie macie pomysłu jak. Tak naprawdę wystarczy tylko kilka kroków.

Każdy kiedyś zaczynał.

Powody, dlaczego nie wiecie jak zacząć, mogą być różne:

  • znajomi nie grają
  • nie macie kości i podręczników by zacząć
  • nawet jeśli macie znajomych i macie podręczniki to ciężko wam jest zacząć, bo nie rozumiecie wszystkiego do końca (no bo jak to mam mówić ze atakuje, kiedy na komputerze tylko klikam myszką)

Te problemy dotykają każdego, w mniejszym lub większym stopniu, kto zaczynał z zabawą z grami RPG. Obrazując na własnym przykładzie, postanowiłem zacząć swoja przygodę z RPG będąc z dala od znajomych, nie mając pojęcia o żadnym systemie, nie dzierżąc w dłoni nigdy żadnej z nietypowych kości, o których słyszałem. Wystarczyły chęci.

Kiedy nie masz z kim zagrać.

W czasach gdy internet mamy praktycznie wszędzie i zawsze przy sobie, a fora społecznościowe tętnią życiem, jak niegdyś niedzielne targowiska, możemy odnaleźć masę ludzi którzy grają w RPG przez internet. Tak dobrze czytacie moi drodzy, w papierowe RPG można grać przez internet. Jest masa grup na portalach społecznościowych, szukających graczy do gry „online” czy tez mistrzów gry. Istnieją nawet specjalne strony do grania w RPG jak choćby www.roll20.net (patrz screen poniżej),  na których można tworzyć plansze, opisy, są karty postaci, a nawet te magiczne kości (gdy pierwszy raz próbowałem sobie wyobrazić kość 20-sto ścienną, mózg podsunął mi ogromna bryłę którą się rzuca).phandelver-_-roll20

Zatem jak widzicie dwa z trzech problemów macie rozwiązane, ale... jak to ja mam odgrywać kogoś innego? Grać jak aktor? Tak! RPG to między innymi gra aktorska, tworzenie i opowiadanie jakiejś historii, przygody. Jako bohaterowie możecie być kim tylko zechcecie. Nie musicie się obawiać jak odbiorą was inni gracze, oni tez odgrywają swoje postacie tak jak wy.

critical-hitPamiętam swoją pierwszą sesję. Strasznie się bałem jak odbiorą mnie inni jak odbiorą to, że mówię jakoś inaczej, odgrywam łamagę itp. Pewnie pomyślą sobie, że taki jestem. I nie wiecie jak bardzo się myliłem. Okazało się, iż nie ma się czego obawiać, a czas jaki spędziłem wtedy rozmawiając z ludźmi minął tak szybko, a przede wszystkim tak przyjemnie, że zapragnąłem więcej.

Nowa pasja?

Do teraz gram w gry RPG przez internet, stały się one jedną z moich największych pasji. A to, że gram przez internet to nic. Ważne, że robię to co kocham i spotkałem świetnych ludzi, z którymi do tej pory utrzymuje kontakt i gram. Ostatnio nawet zacząłem sam prowadzić kampanię, ale o tym napiszę następnym razem.

Pamiętajcie, żeby zacząć wystarczy tylko odrobina chęci i odwagi.

Źródło obrazka wyróżniającego: http://justablink.deviantart.com/art/Roleplaying-Group-363530575 (Jenny Harder)

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Twój adres email nie zostanie opublikowany.