Stanowisko Mistrza Gry, czyli jak nie utonąć we własnym sprzęcie

Gdzie położyć to, gdzie rzucić, a co z notatkami? Gracze śmieją się pod nosem patrząc na twoje nieudolne próby uporządkowania swojego miejsca przy stole, a ty na widok rzeczy których jeszcze na stole nie ma dostajesz klaustrofobii myśląc o tym, jak nie utonąć we własnym sprzęcie. Dramat!

Na szczęście jest dla ciebie ratunek

Ile razy twoja część stołu wyglądała właśnie tak?Masz ze sobą kilogramy kostek, pionków i Bóg jeden wie czego jeszcze. Ciężko ci sobie przypomnieć co w zasadzie wziąłeś z domu, a co zostanie w szafce gdy twoi gracze będą zniecierpliwieni obserwować twoje bezcelowe starania wyczarowania notatek z pustego plecaka.

Wtedy przychodzi czas na wszelkiego rodzaju organizery, torby,  plecaki i tonę innych zabawek. Jednak uczucie porządku absolutnego zawsze znika gdzieś między podręcznikiem a zapasowym zestawem kości.

Osobiście korzystam z dwóch rzeczy, które są moją osobistą kwintesencją organizacji 'pracy'.

Ile razy twoje stanowisko wyglądało właśnie tak?

DSC03118Organizer narzędziowy

Brzmi dość śmiesznie, ale działa rewelacyjnie. Przegródki na każdy rodzaj akcesoriów używanych w grze ułatwiają dostęp do nich i swobodę korzystania. A akcesoriów jest dużo... Czy to pionki lub figurki graczy, czy też kostki same w sobie, których osobiście jestem fanatykiem; czy karteczki na notatki między graczami...  Jednym słowem: ogrom. I wszystko na swoim miejscu.

Teczka z przegródkami

Jej pomysłodawca chyba tworzył ją  z myślą o takich właśnie sytuacjach. Mapy, notatki, karty postaci i wszelkie inne papierowe treści zamknięte w jednym miejscu. Zero wertowania arkuszy, żadnych zagubionych handoutów. Brzmi jak marzenie, prawda?

To wszystko razem daje nam niesamowity zestaw Organizera Mistrza Gry. Przy niskich kosztach i małym nakładzie pracy dostajemy doskonałe  narzędzia do organizacji gry.

Pomówmy jednak o faktycznej cenie takiej inwestycji. Teczka jest dostępna w wielu sklepach internetowych, generalnie wahając się około dwudziestu polskich złotych. Organizer w zależności od wielkości potrafi kosztować dziesięć złotych lub pięćdziesiąt. Kwestia dopasowania zakupu do własnych wymagań.

DSC03119Ewentualne gadżety takie jak moje pionki i znaczniki można znaleźć w wielu sklepach internetowych, choć według mnie w najlepszym świetle wypada battle-models.com . Oprócz samych modeli jest tam dosłownie tona kości do wyboru i tysiące znaczników. Niektórzy korzystają, inni niekoniecznie. Ja osobiście uwielbiam.

 

A teraz w końcu mają one swoje miejsce.

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Twój adres email nie zostanie opublikowany.