Konfiguracja TeamSpeak'a

Czyli co to jest i z czym to się je

TeamSpeak to komunikator głosowy, z którego korzystamy przy graniu w RPG'i czy też zwykłych rozmowach. Jego przewagą nad chociażby skypem czy innymi tego typu programami jest to, że po wejściu na serwer mamy dostęp do różnych pokoi dzięki czemu grane sesje mogą mieć słuchaczy, którzy w każdej chwili mogą dołączyć i nikomu nie przeszkadzając posłuchać sobie aktualnej rozgrywki.

Po odpowiedniej konfiguracji nie ma też różnego rodzaju szumów i hałasów z całego domu bo skurczybyk nasłuchuje tylko kiedy faktycznie mówimy.

Konfiguracja

Pobieramy TeamSpeak'a - najlepiej z oficjalnej strony. Następnie instalujemy oraz włączamy.

ts1

Wybieramy opcję Connections a następnie Connect.

ts2

W pole Server Adress: wpisujemy ts3.sesje-rpg.pl, a w Nickname nasz pseudonim.

Proste, prawda? Co prawda to jeszcze nie koniec, ale jesteśmy już na serwerze, przed nami jeszcze tylko konfiguracja mikrofonu.ts5

Wchodzimy w Settings i wybieramy Options.

ts6

Do wyboru mamy tutaj 3 opcje:

  1. Push-To-Talk - metoda polegająca na zbieraniu dźwięku tylko kiedy naciskamy wybrany przez nas wcześniej przycisk. Aby to skonfigurować zaznaczamy Push-To-Talk, a następnie klikamy No Hotkey Assigned i wciskamy wygodny dla nas przycisk (np środkowy przycisk myszy bądź tylda ~ czy lewy alt - jak tam komu wygodnie).
  2. Continous Transmission - z tej opcji w żadnym wypadku nie korzystamy, polega ona na ciągłym zbieraniu dźwięku z naszego mikrofonu co jest strasznie irytujące.
  3. Voice Activation Detection - działa ona na zasadzie automatycznego włączania mikrofonu kiedy mówimy i wyłączaniu kiedy przestajemy. Czułość wykrywania regulujemy suwakiem poniżej, a następnie testujemy klikając Begin Test mówiąc i obserwując czy światełko zapala się kiedy mówimy i gaśnie gdy przestajemy. Czułość mikrofonu regulujemy za pomocą suwaka, przesuwając go w lewo sprawiamy, że mikrofon wyłapuje jeszcze cichsze dźwięki, natomiast w prawo zmniejszamy jego czułość. Warto jeszcze sprawdzić czy mikrofon przypadkiem nie uaktywnia się kiedy stukasz w klawiaturę, jeżeli nie to wszystko OK, jeżeli tak to przesuń suwak odrobinę w prawą stronę i sprawdź ponownie.

Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak kliknięcie OK i dołączenie do któregoś pokoju.

Do usłyszenia!

Autor poradnika: Gonef

Zapraszamy

Na naszego TeamSpeaka

ts_icon

ts3.sesje-rpg.pl